Niemcy upokorzyli Brazylię w meczu o finał mistrzostw świata [RELACJA]

Paweł Słójkowski 09.07.2014
Fragment meczu Brazylia - Niemcy
Fragment meczu Brazylia - Niemcy , foto: PAP/EPA/FERNANDO BIZERRA JR.

Piłkarze Niemiec zdemolowali Brazylię 7:1 w półfinale mistrzostw świata. Gospodarze turnieju skompromitowali się całkowicie.

Relacja na żywo:

90+2 - Koniec meczu! Fenomenalni Niemcy zagrają w finale po tym, zdemolowali Brazylię. Ostateczny rezultat to 7:1 dla piłkarzy Joachima Loewa - wynik jest aż nadto wymowny i oddaje całkowitą przewagę zwycięskiej drużyny.

Gracz meczu? Można by dać taką nagrodę wszystkim Niemcom, którzy brali udział w tym meczu. Ale chyba najbardziej imponujące są statystyki Toniego Kroosa:

90+1 - Oscar trafia do siatki i zdobywa honorową bramkę dla Brazylii.

90 min. - Oezil sam na sam w sytuacji z Cesarem , ale strzela obok bramki.

85 min. - Beznadziejna obrona, brak pomysłu na grę, brak napastnika i liczenie na błysk Neymara ... Dopóki Brazylia trafiała na słabszych rywali, jej mankamenty mogły być ukrywane.

Niemcy obnażyli jednak wszystko, co nie funkcjonowało w zespole "Canarinhos" . To nie była kwestia kontuzji Neymara i braku Silvy , problemy tego zespołu sięgają dużo głębiej. Kibice w całej Brazylii przeżywają tę klęskę...

78 min. - Kolejna bramka Andre Schurrle . Jest już 0:7, koszmar Brazylii trwa. Niesamowity mecz Niemców , Brazylia nie ma nic, czym mogłaby odpowiedzieć.

Gol Schurrle na 7:0 dla Niemiec:

77 min. - Spięcie miedzy Davidem Luizem a Muellerem, niebezpieczne wejście Niemca powoduje to,  że Luiz szukał rewanżu. Sędzia szybko uspokoił zawodników.

73 min. - Media donoszą, że w niektórych miastach Brazylii zaczęły się już zamieszki, spowodowane kompromitacją zespołu w meczu z Niemcami . Spotkanie przejdzie też do historii dlatego, że było pierwszym, w którym "Canarinhos" stracili 6 bramek.

69 min. - Schurrle strzela na 6:0! Kolejna akcja rodem z treningu, Niemcy rozegrali piłkę tak, że napastnikowi pozostało tylko wbić piłkę do pustej bramki. I nie była to pierwsza akcja w tym meczu, która w ten sposób ośmieszyła obronę "Canarinhos" .

Bramka Andre Schurrle:

67 min. - Dobra kontra Niemców, ale Cesar popisuje się interwencją w stylu Neuera . Wychodzi przed pole karne i przecina podanie do Schurrle .

65 min. - Kibice bezlitośnie wygwizdują Freda . Napastnik Brazylii zawodzi od początku turnieju, a teraz prawdopodobnie gniew fanów spadnie na niego z całą siłą. Wiele mówiono o tym, że "Canarinhos" nie mają snajpera z prawdziwego zdarzenia, a bardziej niż Neymara będzie im brakować tego piłkarza:

62 min. - Maicon wpada w pole karne, przebiega obok obrońcy i probuje wymusił rzut karny. Arbiter nie daje się nabrać i nie dyktuje "jedenastki". To powinna być żółta kartka dla obrońcy Brazylii .

58 min. - Na boisko wchodzi Schurrle , niemieccy kibice żegnają oklaskami Miroslava Klose .

54 min. - I raz jeszcze bramkarz Niemiec lepszy od piłkarza Brazylii , tym razem zatrzymał dwa strzały Paulinho z bliskiej odległości.Trzeba pochwalić "Canarinhos" za to, że ambitnie rzucili się do ataku, ale jak na razie nie potrafią wykorzystać swoich szans.

52 min. - Kolejny atak Brazylii , tym razem Oscar marnuje sytuacje sam na sam z Neuerem .

51 min. - Dobra akcja Brazylii , ale Ramires źle dograł piłkę w pole karne, zmarnowana stuprocentowa sytuacja, Neuer przeciął podanie.

48 min. - A tutaj wszystkie pięć bramek Niemców z pierwszej połowy:

46 min. - Zaczynamy drugą połowę meczu . Na boisku pojawili się Paulinho i Ramires . Luiz Felipe Scolari spróbuje zmienić coś w , ale wszystko wskazuje na to, że będą to próby ratowania honoru. Brazylia zmniejszy rozmiary tej porażki?

45 min. - Koniec pierwszej połowy meczu, sędzia zdecydował się przerwać męki Brazylii. Nie chcielibyśmy znaleźć się teraz w szatni "Canarinhos".

Większość tej odsłony gry spędziliśmy na oglądaniu tego obrazka:

43 min. - Brazylia próbuje coś zrobić, stworzyć składną akcję, która mogłaby dać im choć jedną bramkę, ale Niemcy nie mają żadnej litości, byli bezwzględni w ataku, są perfekcyjni w obronie.

Podobnie bezwzlędni są internauci. Memy dotyczące upokorzenia Brazylii powstają w najlepsze:

37 min. - Kibice brazylijscy są zrozpaczeni, podobnie jak sami piłkarze. Trudno uwierzyć w to, co widzimy na boisku. Niemcy grają spokojnie, nie forsują tempa. Wyglądają, jakby już zrobili swoje w tym spotkaniu, ale coś nam mówi, że to wcale nie musi być koniec męczarni "Canarinhos".

30 min. - Khedira! Brazylia przegrywa 0:5. To jest coś nieprawdopodobnego, Niemcy nie są lepsi o klasę czy dwie, demolują "Canarinhos" i upokarzają ich całkowicie.

26 min. - Kroos po raz drugi! Co stało się z Brazylią? Nikt w Belo Horizonte nie wierzy w to, co się stało w ostatnich minutach. Trzy bramki niemców w trzy minuty rozniosły brazylijską obronę w pył.

Drugi gol Toniego Kroosa:

Czy jest jakikolwiek sposób, by piłkarze "Canarinhos" podnieśli się po tych ciosach?

25 min. - KROOS I 3:0! Niemcy nokautują Brazylię !

23 min. - Gol dla Niemców!!! Klose przejął piłkę w polu karnym, Brazylijczycy całkowicie się pogubili w obronie, napastnik strzela raz, Cesar odbija piłkę przed siebie, ale drugiego uderzenia nie mógł obronić.

Gol Miroslava Klose:

20 min. - Brazylia gra nerwowo, widać też, że zawodnicy są bardzo zmotywowani. Niemcy zachowują spokój, na pewno nie dadzą się sprowokować przeciwnikom.

17 min. - Marcelo wpadł w pole karne, świetne wejście Lahma , wybija piłkę na rzut rożny. Marcelo protestuje, domaga się rzutu karnego! Sędzia nie reaguje, nie ma mowy o jedenastce, czysta interwencja Niemca .

Perfekcyjna interwencja Philippa Lahma :

15 min. - 10 bramka Muellera na mistrzostwach świata pozwoliła mu przeskoczyć w klasyfikacji takie legendy jak Baggio, Eusebio czy Vieri .

13 min. - Brazylia rzuca się do ataku, ale dośrodkowanie Hulka nie znajduje żadnego z "Canarinhos" w polu karnym.

11 min. - Mueller!!! Niemcy prowadzą z Brazylią 1:0. Wrzutka z rzutu rożnego i niepilnowany zawodnik Bayernu z kilku metrów pokonuje Cesara!

Strzał Muellera:

10 min. - Ostre wejście Klose w Luiza , niemiecki napastnik pokazuje, że nie czuje respektu dla kapitana "Canarinhos"

7 min. - Groźniejszy atak Niemców i pierwsza okazja na strzelenie bramki, ale strzał Khediry nie znalazł drogi do bramki Cesara .

4 min. - Dogranie w pole karne Neuera , jednak bramkarz świetnie czyta grę i uprzedza napastnika. Bramkarz Niemiec jest bardzo mocnym punktem swojej jedenastki.

3 min. - Brazylia od pierwszych minut narzuca szybkie tempo w tym spotkaniu, widać, że chcą dobrze zacząć mecz. Pierwszy strzał w meczu oddaje Marcelo , jednak uderzenie jest niecelne. Po chwili piłkarze Loewa oddają "za darmo" piłkę.

1 min. - Zaczynamy spotkanie!

21.58 - David Luiz i Julio Cesar trzymali podczas śpiewania hymnu koszulkę Neymara. Ładny gest Brazylijczyków .

21.55 - Tak wyglądało wyjście zawodników na murawę stadionu w Belo Horizonte :

21.50 - Zawodnicy wychodzą na boisko, jako pierwsi hymn zaśpiewają Niemcy.

21.45 - Kibice "Canarinhos" zastanawiali się, kto zastąpi Neymara w ataku ich zespołu. Wybór trenera Scolariego padł na Bernarda . Piłkarz Szachtara Donieck wystąpił na mundialu w dwóch spotkaniach, zaliczając w nich 68 minut. Niezbyt imponujący wynik jak na oczekiwania, które mają wobec niego kibice.

21.30 - Jeszcze tylko pół godziny do rozpoczęcia meczu. Czas na kolejną porcję statystyki.

Niemcy w swoich dotychczasowych spotkaniach wymienili największą ilość podań ze wszystkich drużyn występujących na mundialu. Mają przy tym wyższą celność podań.

Prezentujemy kolejno ilość wszystkich podań, ich celność, podania do przodu, i szanse, które wykreowały sobie drużyny. W tej ostatniej statystyce lepsi są Brazylijczycy :

Printscreen
Printscreen ze strony squawka.com

21.20 - Stadion w Belo Horizonte już jest zapełniony praktycznie po brzegi. Niemcy mają przedsmak tego, co czeka ich przez następne 90 minut (lub dłużej).

21.05 - Ciekawie zapowiada się pojedynek środkowych obrońców. Mats Hummels i David Luiz prezentują się na turnieju bardzo dobrze, udało im się także trafiać do siatki rywali.

20.55 - W drużynie Niemiec od początku wystąpi Miroslav Klose , który stoi przed szansą na pobicie rekordu strzeleckiego Brazylijczyka Ronaldo .

Wystarczy mu do tego zaledwie jedna bramka, ale "Canarinhos" zrobią wszystko, żeby rekord pozostał przy byłym graczu m.in. Barcelony, Realu Madryt i Interu Mediolan

20.50 - Znamy już składy, w jakich zespoły zaczną mecz.

Niemcy:

Luiz Felipe Scolari postanowił dać szansę Bernardowi. Filigranowy pomocnik wyjdzie na boisko od pierwszej minuty meczu.

Brazylia:

20.40 - A tutaj prezentujemy porównanie potencjału defensywnego obu drużyn.

Statystyki (kolejno) przechwytów, wybić piłki ze strefy obronnej, popełnionych przewinień, żółtych kartek i skutecznych interwencji. Brazylia prezentuje się jako drużyna bardziej agresywna, Niemcy z kolei są skuteczniejsi w obronie - trzy razy zachowali czyste konto, "Canarinhos" udało się to tylko raz.

Printscreen

>>>Zapraszamy też do przyjrzenia się naszej infografice, która prezentuje szczegółowe statystyki wszystkich półfinalistów mundialu<<<

20.35 - Wielu kibiców ma dylemat, komu kibicować w tym spotkaniu. Niektórzy przedstawiają argumenty czysto sportowe, inni kierują się bardziej wrażeniami estetycznymi:

20.25 - Jak na razie w zespołach półfinalistów łatwiej znaleźć zawodników, którzy rozczarowali w dotychczasowych meczach, niż takich, którzy w każdym spotkaniu prezentowali świetną formę. W Brazylii jednym z takich graczy jest Hulk .

Może dziś nastąpi jego przebudzenie? Na tym zdjęciu skrzydłowy prezentuje naprawdę imponujące warunki fizyczne, ale jego pseudonim przecież zobowiązuje:

20.20 - Wyniki na mistrzostwach świata tych drużyn są imponujące. Dwie najbardziej utytułowane ekipy w historii wyglądają na godnych siebie przeciwników - choć trzeba przyznać, że minimalnie lepszą drużyną jest Brazylia .

Sky Sports prezentuje zestawienie wyników zespołów na wszystkich dotychczasowych turniejach. Kolejno - mecze rozegrane, wygrane, zremisowane, przegrane. W dalszej kolejności średnia bramek strzelonych, straconych i procent zwycięstw:

Wygląda na to, że Niemcy będą mieli okazję, żeby odrobinę poprawić swój dorobek.

20.10 - Na dwie godziny przed meczem tłumy kibiców powoli wchodzą na stadion. Fani gospodarzy na pewno wierzą, że ich doping będzie w stanie zdeprymować Niemców , jednak piłkarze Joachima Loewa są przyzwyczajeni do grania przed dziesiątkami tysięcy nie zawsze przychylnie nastawionych ludzi na trybunach...

20.00 - Zaczynamy relację na żywo z pierwszego meczu półfinałowego mistrzostw świata w Brazylii. Gospodarze turnieju zmierzą się z Niemcami.

Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 22, odliczanie do pierwszego gwizdka arbitra trwa już jednak w najlepsze.

Statystyka dotychczasowych gier przemawia za Brazylią , jednak w opinii ekspertów do miana faworyta pretendują Niemcy , szczególnie w obliczu kontuzji Neymara i zawieszenia za kartki Thiago Silvy .

Wszyscy brazylijscy kibice są dziś Neymarem - potwierdza się to już przed meczem.

Ich koledzy z drużyny uniosą ciężar odpowiedzialności i spełnią oczekiwania swoich fanów?

"Canarinhos" muszą znaleźć sposób na to, by załatać dziury po stracie tych dwóch bardzo ważnych zawodników.

Mecz odbędzie się na stadionie Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte .